سازمان‌هایی که نرم افزار OKR را پیاده سازی می‌کنند، ابزارهای ساده و رایگان ممکن است فقط در کوتاه‌مدت برایشان کارکرد داشته باشد. در بلندمدت، با توجه به سطح دید، تراز و ادغام پذیری، یک نرم افزار OKR قوی تر ممکن است مناسب تر باشد. یک نرم افزار OKR ایده آل علاوه بر برآورده کردن نیازهای شرکت، همچنین می تواند شرکت را در چالش های تجاری خارجی یاری کند و آن را چابک تر، انعطاف پذیرتر و قادر به اجرای اولویت های استراتژیک کند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با بهترین نرم افزارهای OKR در بازار آشناکنیم. با ما همراه باشید.

نرم افزار OKR چیست؟

نرم افزارهای اهداف و نتایج کلیدی OKR راهکاری است که به سازمان شما کمک می کند تا OKR ها را در سطوح شرکتی، تیمی و فردی پیاده سازی، مدیریت و به روز رسانی کند و سازمان شما را قادر می‌سازد تا OKR‌ها را اختصاص دهد، تلاش‌ها را همسو کند و از شفافیت پیشرفت در طول چرخه OKR اطمینان حاصل کند، و پذیرش OKR را برای هر کسب‌وکاری ساده و بدون دردسر می‌کند.

حتما بخوانید: OKR چیست؟ هر آنچه که درباره OKR باید بدانید

ویژگی های نرم افزار OKR

با وجود نرم افزارهای OKR فراوان در بازار، ممکن است انتخاب نرم افزار OKR مناسب برای سازمان خود دشوار به نظر برسد. با این حال، برخی از ویژگی های اساسی وجود دارد که همه نرم افزارهای OKR باید دارا باشند تا بهترین نتایج را به دست آورند:

 • رابط کاربری پویا
 • OKRهای آبشاری، پایین به بالا و دو طرفه
 • تجسم پیشرفت در زمان واقعی
 • گزارش عملکرد و پیشرفت
 • قابلیت سفارشی سازی
 • قابلیت ارائه بازخورد
 • ادغام پذیری
 • داشبوردهای پویا

مزایای نرم افزار OKR

 • بهبود تصمیم گیری مبتنی بر داده
 • مقیاس بندی ساده
 • هماهنگی کارمندان با اولویت های سازمانی
 • افزایش شفافیت و دسترسی هدف
 • شفاف سازی مالکیت OKR
 • استقرار منابع چابک
 • افزایش مشارکت کارکنان

نرم افزار OKR بینش در مورد داده های قابل اندازه گیری، دقیق و عملی را با حداقل ورودی دستی تسهیل می کند. اگر نتایج کلیدی دارای وظایفی باشند، پیشرفت OKR می تواند به طور خودکار نشان دهد که چه چیزی سرجای خود است و چه چیزی نیست. این قابلیت به ویژه برای سازمان هایی با مجموعه داده های بزرگ و OKR های آبشاری مفید است. با پیشرفت خودکار OKR، می توانید چندین منبع داده را به هم متصل کنید تا بفهمید که چگونه OKR های سطح پایین به وضوح بر اهداف شرکت تأثیر گسترده تری می گذارند.

راهنمای انتخاب بهترین نرم افزار OKR

در حالی که قابلیت‌هایی که در مورد آن صحبت کردیم برای هر نرم افزار OKR ضروری است، شما باید نیازها، قابلیت‌ها و منابع منحصر به فرد کسب‌وکار خود را هنگام انتخاب یک نرم‌افزار OKR در نظر بگیرید. این امر مستلزم پرسیدن چند سوال کلیدی است تا اطمینان حاصل کنید که بهترین تصمیم را برای سازمان خود می گیرید. بنابراین در ابتدا به سؤالات زیر فکر کنید:

 • سازمان ما با کمک نرم افزار OKR به دنبال چه چیزی است؟
 • به دنبال حل چه مسائلی با نرم افزار OKR هستیم؟
 • نرم افزار OKR چقدر باید باید کاربرپسند باشد؟
 • نرم افزار OKR تا چه حد برای سازمان ما در این مقیاس مناسب است ؟
 • بودجه ما برای نرم افزار OKR چقدر است؟
 • مقیاس پذیری تا چه حد در نرم افزار OKR انتخابی مهم است؟
 • ادغام این نرم افزار OKR در سیستم های موجود چقدر آسان است؟

بهترین ابزارها و نرم افزارهای رایگان OKR

نرم افزار OKR به شما کمک می کند تا به طور مؤثرتری با اهداف و وظایف خود مقابله کنید. در ادامه لیستی از برخی از نرم افزارهای OKR مناسب برای کاربران شخصی یا تجاری آورده شده است: برای اینکه همه چیز بدون دردسر باشد و همه نسبت به انتظاراتی که از آنها میرود آگاه باشند، میتوانیند از یکی از نرم افزارهای OKR کمک بگیرید. از آنجایی که میتوانید OKR را برای تقریبا هر بخشی از عملکردتان تنظیم کنید، این ابزارها بخش های مختلفی را پوشش میدهند. اکنون که معیارهایی را که باید هنگام ارزیابی گزینه های نرم افزار OKR خود در نظر بگیرید، می دانید، بیایید به چند مورد از بهترین نرم افزارهای OKR در بازار نگاه کنیم. سپس، برای هر نرم افزار OKR، مروری بر ویژگی ها، مزایا و معایب آن خواهیم داشت.

Todoist

نرم افزار Todoist  به شما این امکان را می دهد OKR ها را بر اساس پروژه ها اصلی و پروژه های فرعی فعلی خود به صورت بصری اولویت بندی کنید. در نتیجه، وظایف روزانه شما با نتایج کلیدی تعریف شده هماهنگ می شود. با استفاده از این برنامه می توانید برای هر یک از اهداف پروژه ایجاد کنید و نتایج کلیدی را به طور جداگانه وارد آن کنید. همچنین می توانید برای دستیابی به هر یک از نتایج کلیدی یک ضرب الاجل تعیین کنید و در نتیجه روی مسیر خود تمرکز کنید. بررسی نتایج کلیدی را به یک کار هفتگی تکرارشونده تبدیل کنید به شما کمک می کند پیشرفت و مسائل را شناسایی کنید.

Perdoo

پردو شرکتی آلمانی است که در زمینه OKR تخصص دارد. پردو علاوه بر طراحی نرم افزار okr ، آموزش OKR را نیز انجام می دهد. نرم افزار پردو Perdoo یک برنامه مدیریت هدف عملکرد OKR برای تیم ها یا مشاغل با هر اندازه است. این برنامه برای به اشتراک گذاری استراتژی های شما در زمان واقعی با تیم شما عالی است. در کنار این قابلیت، می توانید از این پلتفرم برای تعیین اهداف، هماهنگی منابع و نظارت بر پیشرفت استفاده کنید. داشبورد مرکزی پردو به شما امکان می دهد پیشرفت هفتگی را زیر نظر داشته باشید.

این برنامه مواردی مانند راه اندازی، ردیابی و تجسم OKR را بسیار آسان می کند. پردو رابط کاربری بسیار ساده و جذابی دارد و به دلیل طراحی ساده خود متمایز است. یکی از قابلیت های مهم Perdoo ارائه یک “نقشه راه” است که از طریق آن می توان اهداف شرکت و اهداف تیم را در چندین دوره مشاهده کرد Perdoo. به راحتی با MS Teams ، Slack، Jira و Google Sheets ادغام میشود.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به قابلیت نقشه راه و تعرفه شروع رایگان برای حداکثر 10 کاربر اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به زمانبر بودن رفع اشکالات و ارسال ایمیل های زیاد که در بلند می تواند آزاردهنده باشد و ادغام ضعیف با Slack اشاره کرد.

Bit

محیط کاری نرم افزار Bit باعث می شود تیم شما وظایف خود را به طور موثر و کارآمد انجام دهد. همچنین می توانید از این نرم افزار برای وظایف شخصی و سازمانی استفاده کنید. این برنامه یک فضای ذخیره سازی برای OKR های سازمان شما فراهم می کند و همه اعضا به این فضا دسترسی خواهند داشت. این پلتفرم به شما امکان می دهد در مورد اهداف، پروژه های کوتاه مدت، محتوا، زمان جلسات و یادداشت ها بحث و همکاری کنید. ویژگی هایی مانند جستجوی هوشمند، ویرایش مشترک همزمان، و نظرات درون برنامه ای در این برنامه تضمین می کند که به اهداف خود خواهید رسید.

Koan

نرم افزار Koan یک ابزار کارآمد در زمینه ایجاد تیم های هدفمند از طریق OKRهای واضح میباشد. این ابزار هر کارمند را به وظایف، چشم اندازها و اولویت های شرکت متصل کرده و این امکان را دارد تا پیشرفت را در داشبورد خود ردیابی کنند و همچنین بازخورد مستقیمی را دریافت کرده و به اشتراک بگذارند. کوان بصورت هفتگی از شما میخواد تا در مورد پیشرفت اهدافتون نظر داده و باعث میشود ردیابی اهداف را به بخشی فعال از روال خودتان تبدیل کنید.

این پلتفرم معیارهای حیاتی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانند به شما در برنامه ریزی استراتژی کسب و کار، دریافت بازخورد از تیم خود و تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند. نرم افزار Koan یک حالت ارائه و یک حالت نمای درختی دارد. این دو حالت برای سازماندهی و مدیریت اهداف شما مناسب هستند. جدای از این موارد، می توانید از ویژگی های اشتراک گذاری برنامه برای پیشبرد کار تیم ها و بخش های مختلف سازمان استفاده کنید.

CultureAmp

CultureAmp به شما کمک می کند تا روابط حیاتی بین عملکرد و تعامل را کشف کنید و بینش ها را به اقداماتی با تاثیر بالا تبدیل و در نهایت یک تجربه ایده آل را برای کارمندانتان ایجاد کنید. نرم افزار کالچر امپ وجه اشتراک افراد با عملکرد بالا را تجزیه می کند و در طول مدت زمانی که کارمند با کسب و کار همکاری دارد بینش های عملی را به دست می آورد. این نرم افزار به شما کمک می کند تا اهداف مشترکی را برای تیمتان تعیین کنید تا در جهت رسیدن به آن تلاش کنند.

Timely

Timely با تجزیه و تحلیل مدت زمانی که تیم ها برای انجام وظایف خاص نیاز دارند به شما کمک می کند تا OKR بسازید و اهداف موقتی جدیدی را ایجاد کنید. این اهداف میتواند شامل تلاش برای ایجاد و QA یک صفحه وب جدید در دو روز یا محدود کردن زمان صرف شده برای ایمیل به 10 دقیقه باشد. همچنین میتوانید به راحتی میزان به کارگیری تیم را اندازه گیری کنید تا هزینه های قابل پرداخت و غیر قابل پرداخت در پروژه ها را تنظیم کنید. تمام پیشرفت پروژه و عملکرد کارکنان  از زمان انجام وظایف و کار فراتر از ظرفیت گرفته تا بودجه هزینه شده برای پروژه را میتوان در داشبوردهای لحظه ای بررسی کرد،

Quantive

یکی از ویژگی های مهم Quantive ادغام پذیری بالای آن است.  همچنین یک “OKR marketplace” از الگوها وجود دارد که به راحتی می توان آنها را در برنامه نصب کرد. یک ابزار نرم افزاری است که در OKR برای نزدیک کردن هرچه دقیق تر استراتژی و اجرا کمک شایانی میکند. این محصول شاخص سازمان ها را قادر می سازد تا برنامه ریزی، اجرا ، ارزیابی و تطبیق استراتژی بر اساس داده های قوی و بینش های استراتژیک را به بهترین نحو انجام دهند. این ابزار نرم‌افزاری OKR به شما کمک می‌کند تا استراتژی های خود را از طریق داشبوردهای هم‌زمان (KPI)و فهرست‌های OKR برنامه‌ریزی کنید.

Quantive برای تراز کردن و فعال کردن تیم خود، به شما کمک می‌کند تا OKR‌های چند سطحی ایجاد کنید، اطلاعات داشبورد OKR پویا را مشاهده کنید، مالکیت OKR را اشتراک‌گذاری کنید و Insightboard‌های سفارشی ایجاد کنید که داده‌های شخصی‌شده را با هم ترکیب می‌کند. Quantive اجرای موثر استراتژی را از طریق گزارش های پیشرفت و معیارهای سطح اطمینان قابل مشاهده تسهیل می کند.

از مزایای این نرم افزارOKR  میتوان به قابلیت بالای شخصی سازی، حریم خصوصی بالا، ادغام پذیری بالا ، تیم پشتیبانی قوی، منابع یادگیری فراوان برای OKR  رویکرد ساده سازی شده برای هدف گذاری و قابلیت‌های بالای هوش مصنوعی آن برای کمک به فرآیند تنظیم و به‌روزرسانی OKRاشاره کرد.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به  UX بیش از حد ساده شده، UI گیج کننده ، زمان بارگذاری بسیار طولانی، سخت بودن تنظیم OKRهای آبشاری و تمرکز بیش از حد بر اهداف شرکت به جای وظایف روزمره اشاره کرد.

Weekdone

Weekdone یک نرم افزارتخصصی OKR برای مدیریت است که به شما امکان می دهد OKR ها را در سراسر شرکت خود سازمانبندی ، تنظیم، تراز و بر آن نظارت کنید. با Weekdone، تیم های شما می توانند سلسله مراتبی از OKR های به هم پیوسته را در سطوح شرکتی، تیمی و فردی ایجاد کنند. سپس کاربران می توانند پیشرفت و عملکرد این اهداف را با استفاده از گزارش های هفتگی و فرم های برنامه ریزی پیگیری کنند. علاوه بر این، Weekdone  با استفاده از داشبورد زنده OKR ارائه یک پیش انداز کلی از پیشرفت هدف شرکت را ارائه می‌کند.

نرم افزار ویک دان پیاده سازیOKR را به طور کلی تسهیل می کند، اهداف قابل مشاهده شده و با استفاده از گزارش های تعاملی، میزان شفافیت را افزایش میدهد. این ابزار نیاز به جلسات هفتگی را با بررسی آنلاین سریع و ساده، جایگزین کرده و همزمان به کارمندان این امکان را میدهد نا روز و هفته خودشان را با در نظر گرفتن چشم انداز شرکت برنامه ریزی کنند. برای تسهیل امور، Weekdone طیف وسیعی از قابلیت ها مانند نظارت بر KPI، به‌روزرسانی منظم پیشرفت، تنظیم سلسله مراتبی OKR، CFR، گزارش‌های وضعیت خودکار، OKR‌های هماهنگ و به‌روزرسانی‌های هفتگی را اراه میکند.

از مزایای این نرم افزار OKR  میتوان به تجسم آسان OKR با داشبوردهای  مدیریتی کاربردی، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل قوی یادداشت ها و یادآوری های شخصی اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به فقدان KPI و داشبوردهای اجرایی، هزینه بالا، مشکلات در یکپارچه سازی و پشتیبانی ضعیف اشاره کرد.

Profit

Profit یک نرم افزار OKR است که به شرکت ها اجازه می دهد استراتژی را با استفاده از OKR هدایت کنند. این نرم‌افزار سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا OKR‌ها را در ابتدای هر سه‌ماهه تنظیم، برنامه‌ریزی و تراز کرده و با بررسی‌ها و به‌روزرسانی‌های هفتگی باعث بهبود هر چه بهتر تعامل کارکنان میشود.

Profit به شرکت شما کمک می کند تا با استفاده از OKR و مدیریت وظایف به اهداف خود برسد. با مدیریت OKR، می توانید اهداف را تراز کنید، از انواع مختلف نتایج کلیدی برای ردیابی اهداف استفاده کنید، داشبوردهای شرکت را طراحی کنید و تیم ها را با استفاده از پاداش ها تشویق کنید. رابط کاربری Profit کمی پیچیده است و برای عادت کردن به زمان نیاز دارد. یکی از ویژگی هایی که Profit را متمایز می کند، وجود سیستم پاداش دهی کارمند است که به شما این امکان را می دهد تا جوایزی را به کارمندان خود بدهید. علاوه بر این، Profit یک منبع بزرگ از KPIها دارد که می‌توانید آن‌ها را به OKR‌های خود اضافه کنید، و همچنین با ابزارهای مختلفی مانند Google Sheets یا Hubspot ادغام می‌شود.

از مزایای این نرم افزار OKRمیتوان به منابع آنلاین و آموزشی عالی، تیم پشتیبانی خوب، ابزار مدیریت پروژه و قابلیت های گزارش دهی متعدد اشاره کرد.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به پیچیدگی های UI/UX ناشی از سفارشی سازی های زیاد، شهودی نبودن و مدیریت سخت OKR ها مشکل و وجود مشکل در داشبورد ها اشاره کرد.

Mooncamp

Mooncamp انعطاف پذیرترین نرم افزار OKR موجود در بازار است. جدا از قابلیت شخصی سازی، Mooncamp بخاطر طراحی بصری و مدرن خود متمایز است. Mooncamp علاوه بر سادگی و قابلیت سفارشی‌سازی قابلیت های نظیر تجسمOKR ها به صورت آبشار یا شبکه ای، ادغام جامع با Microsoft Teams ، Jira، Excel، Asana ، گزاردهی و تجزیه و تحلیل OKR ، قابلیت Check-in با الگوهای قابل تنظیم برای یادآوری مرتب به‌روزرسانی‌های OKR، قابلیت وزن دهی به OKR ها و ایجادOKR های شخصی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد.

Workboard

Workboard یک نرم افزار OKR آمریکایی برای مدیریت اهداف شرکت است. ورک بورد در درجه اول برای شرکت های بزرگ طراحی شده است. یکی از ویژگی های اصلی Workboard عملکرد جلسه ای آن است که با استفاده ازآن کارمندان می توانند نتایج OKR خود را در جلسه مورد بحث قرار دهند و OKR ها به طور هوشمند و مستقیماً در دستور کار جلسه نمایش داده می شوند.Workboard به راحتی با Jira، Microsoft Teams، Azure DevOps و Slack و .. ادغام میشود.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به قابلیت جلسه و قابلیت های گزارشدهی و تجزیه و تحلیل اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به کند بودن برنامه تحت وب ، وجود باگ ها و رابط کاربری ناملموس اشاره کرد.

Mirro

Mirro نرم افزار OKRمحصول کشور رومانی است که علاوه بر OKR، راهکار های شناسایی کارکنان و منابع انسانی را ارائه می دهد. قابل توجه ترین تفاوت این ابزار با سایر نرم افزارهای OKR این است که Mirro قابلیت های اساسی را برای منابع انسانی مانند برنامه ریزی تعطیلات فراهم می کند. این امر Mirro را برای شرکت های بسیار کوچکی که می خواهند همه چیز را در یک راه حل داشته باشند کاربردی تر می کند.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به طراحی کاربر پسند و جذاب، رابط شفاف و قابلیت های HR اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به وجود اشکالات نرم افزاری، ادغام های ضعیف و عدم ارتباط واضح بین اهداف شرکت و اهداف فردی اشاره کرد.

Betterworks

Betterworks یکی از نرم افزارهای قدیمی OKR در بازار است و بنابراین یکی از بهترین ابزارهای شناخته شده است.بنابراین رابط کاربری آن کمی قدیمی به نظر می رسد. شایان ذکر است که Betterworks راهکار های دیگری مانند نظرسنجی کارکنان و مدیریت عملکرد را نیز ارائه میدهد.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به ارائه راهکار های مدیریت عملکرد و امکان دریافت بازخورد از کاربران اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به دشواری در ایجاد سلسله مراتب شرکت ، رابط کاربری گنگ و ضعف در زمینه سفارشی سازی اشاره کرد.

Weekdone

Weekdone در سال 2012 تاسیس شد و آن را به یکی از قدیمی های بازار OKR تبدیل کرد. نرم افزار Weekdone عمدتاً برای شرکت های کوچکی که الزامات خاصی برای عملکردهای پیشرفته ندارند. رابط کاربری مدرن و کنترل های ساده آن را به یک ابزار همه جانبه و عالی برای شروع سریع OKR تبدیل می کند.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به رابط کاربری ساده، شروع آسان با OKR ها و ادغام پذیری آسان اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به نامناسب برای تیم های بزرگتر به دلیل عدم وجود دید کلی و ضعف در زمینه سفارشی سازی اشاره کرد.

Unlock: OKR

Unlock: OKR یک نرم افزارنسبتاً جدید OKR در بازار است. Unlock:OKR علاوه بر نرم افزار خود، خدمات آموزشی را در زمینه پیاده سازی OKR در شرکت ها ارائه می دهد.یکی از ویژگی های منحصر به فرد Unlock:OKR “نقشه افراد” آن است که از یک نمایش درختی از کارمندان برای نشان دادن اینکه چه کسی روی کدام OKR ها و ابتکارات کار می کند استفاده می کند. علاوه بر این، کاربران می توانند از طریق این برنامه بازخورد خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به رابط کاربری ساده و قابلیت نقشه افراد اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به ضعف در ادغام پذیری با ابزارهای دیگر و دست و پا گیر بودن در برخی قابلیت ها اشاره کرد.

Simple OKR

Simple OKR همانطور که از نامش پیداست بر ارائه یک راه حل ساده OKR بدون زرق و برق زیاد و با قیمت منصفانه تمرکز دارد. برای شرکت هایی که قابلیت های اولیه برای ایجاد و مدیریت OKR برایشان کافی بوده و بودجه محدودی دارند، Simple OKR می تواند گزینه جذابی باشد.

از مزایای این نرم افزار OKR میتوان به قیمت بسیار مناسب و عدم وجود عملکردهای پیشرفته OKR  اشاره نمود.

از معایب این نرم افزار OKR میتوان به محدودیت در قابلیت ها و نامناسب بودن برای شرکت های بزرگ یا با رشد سریع اشاره کرد.

توسط / منتشرشده در: تاریخ انتشار: ۱۲-۱۲-۱۴۰۲ /

درج دیدگاه