در غیاب اهداف واضح و آشکار ما به طرز عجیبی به انجام کارهای بی اهمیت روزانه وفادار می شویم و در نهایت اسیر آنها می شویم.

دوره OKR با مهندس ایمن پور

این دوره نیاز شرکتها و سازمانها و حتی تیمها و افراد به برنامه ریزی و هدف گذاری و مدیریت آنها را پوشش می دهد. برای ارائه خدمات آموزش OKR به شما لطفا ابتدا فرم زیر را تکمیل نمایید، بعد از تکمیل فرم، پیامی شامل فایل و توضیحات دوره در تلگرام و واتساپ شماره همراه وارد شده دریافت خواهید کرد.

توجه: در صورتی که درخواست برگزاری دوره شرکتی دارید به این موضوع در توضیحات فرم اشاره بفرمایید.

دوره OKR و آموزش OKR

این دوره در 30 ساعت برگزار خواهد شد:

 1. بخش آفلاین: 6 جلسه به مدت 18 ساعت
 2. بخش آنلاین: 4 جلسه به مدت 12 ساعت که در بخش در روزهای مشخص برگزار می شود برای مثال جمعه ها ساعت 19 الی 22

همچنین در ابتدای دوره یک جلسه حضوری داریم که این جلسه برای آشنایی بیشتر با هم دوره ای ها و شبکه سازی برگزار می شود، سپس به مدت 3 هفته فرصت برای مشاهده جلسات آفلاین خواهید داشت و در مرحله بعد جلسات آنلاین را برگزار خواهیم کرد.

در انتهای دوره، جلسه انتقال تجربه ای خواهیم داشت که نتایج اجرا و پیاده سازی OKR توسط شرکت کنندگان در دوره را بررسی خواهیم کرد. این جلسات نیز منجر به انتقال تجربه و شبکه سازی بیشتر می شود.

#6

برگزاری 6 دوره عمومی

سال 1401 تا 1403

287+

دانش پذیر

همراهانی که در دوره عمومی خدمت آنها بوده ایم

دوره آموزشی OKR مناسب چه افرادی هست؟

 

 • کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ
 • مدیران ارشد و میانی شرکتها و سازمانها
 • کارشناسان و کارشناسان ارشد حوزه مدیریت و هدفگذاری
 • علاقمندان به مباحث مدیریت عملکرد

بخش اول: آشنایی با OKR و تبدیل اهداف به شیوه معمول به OKR

بخش دوم: انواع طرز فکر (mindset) و ارتباط آن با OKR

بخش سوم: از مدیریت علمی تا آشنایی با ادبیات MBO و OKR

بخش چهارم: ایجاد اهداف و نتایج کلیدی موثر

بخش پنجم: امتیازدهی و همسویی و مدیریت چرخه OKRها

بخش ششم: خارج کردن OKRها از خلا و ماموریت و چشم انداز و استراتژی

بخش هفتم: روش OKR در عمل شامل حل موضوع پاداش عملکرد و آموزش نرم افزار OKR

بخش هشتم: شناسایی و پیاده سازی شاخصهای کلیدی عملکرد KPI در سازمان

بخش نهم: Lean OKR

بخش دهم و پایانی: مربی یا مشاور؟ ابزار و OKRها با نگاهی جدید

به چه سوالاتی پاسخ داده خواهد شد؟

این سوالات طی سال‌های اخیر همیشه دغدغه من بوده:

 • چرا با اینکه همه در تلاش هستیم ولی کارها انجام نمی شود؟ یکی از مدیران می‌گفت چرا دیوار هل می‌دهید؟
 • با وجود اینکه روزی 8 تا 10 ساعت کار می کنیم اما پروژه های موفق کمی داریم؟
 • چگونه تعادلی بین کارهای فوری و مهم کسب و کار ایجاد کنم؟
 • با اینکه بارها از سیستمهای مختلف هدفگذاری استفاده کرده ام، چرا نتایج مطلوبی حاصل نشده است؟
 • آیا هدفگذاری، نیازمند سیستم است؟ در روشهای جاری نه سیستمی بوده و نه زمانبندی، آیا OKR سیستمی برای پیشبرد ارائه می‌دهد؟
 • چگونه انگیزه لازم برای مشارکت را در پرسنل ایجاد کنم؟
 • تا چه میزان باید اهداف شرکت از بالا به پایین باشد؟ چگونه مشارکت لایه های پایین را جلب کنم؟
 • چرا افراد در شرکت ما مداوم روی اعداد کم و ساده تفاهم می‌کنند؟ قابل درک است که ارتباط با کارانه و پاداش عملکرد دارد اما اگر ارتباط ندهیم که دیگر هیچ کاری انجام نمی دهند؟!
 • چرا پرداخت پاداش عملکرد بلای جان عملکرد ما شده است؟
 • چرا بعد ارزیابی عملکرد در هر دوره، عده ای حال خوشی ندارند و به جای بهتر شدن بیشتر در لاک دفاعی فرو می روند؟
 • چرا افراد تا این حد ریسک گریز شده اند؟
 • چرا با اینکه همه تلاش می کنند و زحمات زیاد میکشند اما تمرکز کافی نداریم؟
 • چرا تیمهای مختلف در شرکت هر کدام کار خود را انجام می دهند ولی همکاری خوبی با هم ندارند و همسویی مشاهده نمی شود؟
 • چرا مدتهاست احساس می کنیم فعالیتها رخ داده موجب حرکت روی به جلوی شخصی و شرکتی ما نشده است؟
 • آیا هدفگذاری می‌تواند منجر به نظم و انضباط مداوم به لحاظ شخصی یا شرکتی شود؟
 • در شرکت ما گروه‌زدگی (Groupthink) رخ می دهد و کافی است رئیس اصلی صحبتی کند، چرا همه بلادرنگ تائید می کنند؟ مشکل از مدیر است یا افراد؟
 • طرزفکر غالب شرکت ثابت شده و چگونه باید به سمت طرزفکر رشد حرکت کند؟
 • پیشرفت ما قابل اندازه گیری نیست و آنقدر کیفی شده که نه امکان تائید آن را داریم و نه رد، چگونه باید این مشکل را حل کنیم؟

برای جواب دادن به این سوالها مجبور شدیم احتمالاً چند سال درس بخونم، چند سال کار کنم، شرکتهای مختلف را تجربه کنم و مهمتر از همه منابع شرکت و خود را صرف کنیم… اما هنوز دقیقاً نمی دانیم پاسخها چیست؟
در این دوره من (امیر ایمن پور) می‌خواهم جواب سوال بالا رو به شما آموزش بدهم.
در این دوره نه تنها جواب این سوالها رو یاد می‌گیریم بلکه یاد می‌گیریم چطور اجرا کنیم که شرکت موفق‌تری داشته باشیم و حتی می توانیم نقش مربی را برای شرکتهای دیگر ایفا کنیم.
اگر به دنبال مدیریت بهتر عملکرد خودتان (به لحاظ شخصی) یا به دنبال مدیریت بهتر عمکرد تیم یا شرکت (به لحاظ حرفه ای) هستید باید به خوبی جواب سوالات بالا را بدانید. بلد بودن جواب سوالات بالا و بلد بودن اجرای اونها کاری می‌کنه که شما هر روز بهتر باشید، تیم بهتر، مدیر بهتر، شرکت بهتر… درست مثل گوگل!
با اجرای درست OKR در شرکت نظم و انضباط حاکم خواهد شد، افراد دیگر ترسو نخواهند بود، همکاری بین تیمی بهبود خواهد یافت، شرکتی شفاف خواهید داشت که هر روز تلاش می کنید به جلو حرکت کند و روی اهداف متمرکز باقی خواهید ماند و از همه مهمتر سیستمی خواهید داشت (که به آن چرخه OKR را می‌گوییم) و کمک می کند از همه مزایای OKR استفاده کنید.

24 ديدگاه

 1. احمد حیدری فر ۱۴۰۲-۰۳-۰۳ در ۱۰:۰۴ - پاسخ

  همه افراد دوست دارند به خواسته هایشان برسند ولی اغلب نمیتوانند چون یا نمی‌دانند چطور به آن برسند یا تلاش خاصی برای آن نمی‌کنند ولی دوست دارند باور کنند که در مسیر رسیدن به خواسته هایشان هستند. Okr مسیر رسیدن به خواسته ها است و مترومعیاری دارد که در هر لحظه به ما نشان می‌دهد چقدر به خواسته هایمان نزدیک شدیم و یکی از مزیت های فوق العاده این دوره آموزش نحوه صحیح فکر کردن است و تفکر صحیح در هر موردی، مخصوصا در شرایط بحرانی لازم است و البته خلا این آموزش را بارها و بارها خودمان در زندگی حس کردیم. ممنونم از استاد امیرایمن پور عزیز بابت محتوای ارزشمند و شیوه تدریس فوق العاده شون در این دوره

 2. صالح دسین ۱۴۰۲-۰۳-۰۳ در ۲۲:۱۸ - پاسخ

  دوره خیلی خوبی بود . یاد گرفتم چطور در راستای اهداف و خواسته های واقعیم قدم بردارم . چطور برنامه ریزی کنم و چطور قدم های کوچکی بردارم تا منجر به رسیدن به اهداف بزرگم شود . فهمیدم چرایی اهدافم را مشخص کنم تا به بی راهه نروم و چگونگی آن را تا مسیر مشخصی پیدا کنم . از وقتی okr را یاد گرفتم فهمیدم کسی برای چاق شدن ، وقت هدر دادن و اینگونه مسائل نیاز به برنامه ریزی دارد و اگر okr نداشته باشم احتمالا به آن مسیر نخواهم رفت

 3. حامد جنتی ۱۴۰۲-۰۳-۰۳ در ۲۳:۲۸ - پاسخ

  دوره ای بسیار خوب همراه با تدریس عالی استاد عزیز، واقعا برای بنده بسیار مفید بود و جهت شغلی و مطالعاتی من و عوض کرد، حیفه کسی این دوره رو شرکت نکنه خصوصا دوستانی که در زمینه سیستم سازی یا اجرای استراتژی ها فعالیت دارن

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۰۴ در ۱۶:۱۸ - پاسخ

   سلام حامد عزیز خیلی ممنونم از فیدبک شما، همیشه موفق باشید

 4. رضا ولی بیگی ۱۴۰۲-۰۳-۰۴ در ۱۱:۳۸ - پاسخ

  اگه انسجام فکر و ذهن و همچنین تسلط به اسرار موفقیت که از طریق هدفگذاری درست و انتخاب نتایج کلیدی منحصر به فرد براتون مهمه و اولیت داره حتمأ در این دوره شرکت کنید، توانمندی و تسلط به فریم‌ورک OKR و اصول هدف گذاری درست برای شرکت کنندگان در این دوره اصلا قابل قیاس با قبل از اون نیست. اصولی که کمترین کارکرد اون تحول در زندگی شخصی‌تون خواهد بود.
  شرکت در این دوره رو به همه علاقه مندان حوزه تحول ، استراتژی ، بهبود فردی و سازمانی و … توصیه میکنم خصوصا اینکه مدرس دوره (اقای مهندس ایمن‌پور عزیز) با صبر و حوصله و دانشی کم‌نظیر قدم به قدم فراگیران رو به سطح قابل قبولی از تسلط به OKR می‌رسانند.

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۰۴ در ۱۶:۱۹ - پاسخ

   سلام آقای ولی بیگی عزیز، امیدوارم همیشه موفق باشید و به کمک OKR به موفقیتهای عالی برسید.

 5. زهره تبدیلی ۱۴۰۲-۰۳-۰۷ در ۲۲:۳۵ - پاسخ

  دوره OKR مهندس ایمن پور واقعا یکی از موثر ترین دوره های اموزشی هست که تجربه کردم. علاوه بر محتوای کامل دوره نحوه تدریس ایشون بسیار قابل توجه هست و آقای مهندس دانش و تجربیات خودشون رو بی دریغ در اختیار دانشجوها قرار می دهند و این بسیار ارزشمنده. در این دوره علاوه بر ساختار OKR، مهارت های نرمی که برای اجرای صحیح اون در هر سازمانی پیش نیاز هست اموزش داده میشه. به طور مثال ضرورت وجود یک طرز فکر رشد در همه بخش های سازمان و یا اهمییت شفافیت، ارتباط موثر و صراحت تمام عیار بین افراد و … که همگی کمک میکنند سازمانها به اهدافشون نزدیک تر بشن.

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۰۸ در ۰۷:۲۹ - پاسخ

   سلام و وقت بخیر خانم تبدیلی عزیز امیدوارم همیشه شما و مجموعه اکلر موفق باشید.

 6. محمدرضا مرادی ۱۴۰۲-۰۳-۰۸ در ۰۸:۴۷ - پاسخ

  سلام به همه امیدوارم حالتون عالی باشه
  اول از همه در مورد استاد ایمن پور بگم که ایشون با جون و دل تدریس میکنه و علاوه بر تدریس عالی در کلاس، بعد از کلاس هم بصورت کامل سوالات بچه ها رو با صبر و حوصله جواب میده.
  اما در مورد okr، به جرئت میتونم مهم نیست شما چه موقعیت شغلی ای دارید، okr قطعا یکی از همون حلقه های اصلی گم شده مهارت های شماست که میتونه وجه تمایز شما از رقبا باشه. پس شک نکنید و هرچه زود تر یادگیرشو شروع کنید

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۰۸ در ۲۰:۱۸ - پاسخ

   سلام و ممنونم محمدرضا عزیز، امیدوارم روزی برسه که همه از okr یا هر روش دیگری برای بهبود مدیریت عملکرد شخصی و حرفه ای خودشون استفاده کنند و زندگی های راحت تری برای خودمون بسازیم.

 7. محمد نظریان ۱۴۰۲-۰۳-۰۹ در ۰۰:۳۶ - پاسخ

  OKR یک سیستم حل مسئله بسیار ساده و در عین حال بسیار کارآمد برای تبدیل چیزهای ظاهراً غیر ممکن به چیزهای کاملا ممکن! اگر از OKR به خوبی استفاده بشه فرقی نمی کنه واسه اهداف شخصی به کار گرفته بشه یا واسه اهداف یک سازمان چند صد هزار نفری! در هر صورت نتیجه فوق العاده خواهد بود!
  به نظر من آموزشی باکیفیت و کارآمد خواهد بود که دانشجویان در طول اون آموزش به وضوح متوجه تغییر در نگرش و رفتارهای خودشون در جهت پیشرفت بشوند و این یکی از ویژگی های بارز دوره OKR مهندس ایمن پور هست که قاعدتاً از سطح بالای دانش، تسلط و تجربیات ارزشمند ایشون در زمینه OKR نشئت گرفته.است.
  دوره ای بسیار باکیفیت و استادی بسیار بخشنده در انتقال دانش و تجربیاتی ارزشمند به دانشجویان.
  اگر فرصت طلب، جاه طلب و بلندپرواز هستید هرچه زودتر شروع کنید، اگر فرصت طلب، جاه طلب و بلندپرواز نیستید باز هم هرچه زودتر شروع کنید! چون در هر صورت نتیجه فوق العاده خواهد بود!

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۰۹ در ۰۷:۴۷ - پاسخ

   سلام آقای نظریان خیلی ممنون از توجه شما امیدوارم همیشه موفق باشید

 8. امید حاجی شکری ۱۴۰۲-۰۳-۲۷ در ۱۳:۴۰ - پاسخ

  سلام و عرض ادب
  وقت بخیر

  در اکثر سازمان ها و مجموعه هایی که فرصت همکاری با آنها را داشتم کلمه OKR را مکررا از مدیران شنیده ام. تعدادی از آنها با چالش های پیاده سازی در گیر بودند و مسیر مشخصی برای شروع آن نداشتند. و برخی دیگر با چالش عدم نتیجه و پیشبرد بعد از شروع آن در مجموعه خود.

  دوره فوق بهترین کمک برای من در جهت جمع بندی دانشی بود که به صورت تجربی و خودآموز بدست آمده بود. و همچنین مطرح کردن چالشهای موجود و اطلاع از چالشهای دیگر همراهان کلاس در راستای آموزش بر اساس مسئله (problem based learning) بسیار عالی بود.

  تمام موارد مطروحه به صورت کامل و جامع در دوره لحاظ شده است.

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۳-۲۸ در ۰۸:۴۹ - پاسخ

   سلام آقای شکری عزیز امیدوارم همیشه موفق باشید و به بهترین نحو از OKR استفاده کنید.

 9. امیررضا زهتابچی ۱۴۰۲-۰۴-۱۷ در ۱۵:۱۵ - پاسخ

  سلام و عرض ادب
  شاید همه اول فکرکنن که okr همون دو سه خط توضیح تو صفحه‌ی نتایج جست‌وجوی گوگل هست و اجرا و پیاده‌سازیش خیلی ظرافت و پیچیدگی خاصی نداره. اما مهندس ایمن‌پور با اتکا به تجربه و دانش به‌روزی که تو این حوزه دارند، تو دوره‌ی okr، کاملا نشون دادن که چجوری این روش مدیریتی میتونه دستاوردهای مارو متحول کنه و از تمام اعضای یک سازمان، یک کل منسجم بسازه. علاوه بر همه‌ی اینا، نگرش و روش حل مسئله در تمام ابعاد زندگی مارو عوض میکنه که اثراتش کاملا مشخصه.
  اینقدر این دوره جامع و کامل هست که من خودم تو حین دوره تونستم اولین پروژه‌ی شخصی خودم برای okr رو استارت بزنم.خلاصه که تو ثبت‌نام تردید نکنید. مخصوصا اگر که مدرس دوره استاد ایمن پور باشه!
  با تشکر از زحماتتون

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۴-۱۷ در ۱۶:۳۳ - پاسخ

   سلام آقای زهتابچی عزیز
   امیدوارم به خوبی از OKR استفاده کنید و همیشه موفق باشید.

 10. زارعیان ۱۴۰۲-۰۷-۰۲ در ۰۹:۳۵ - پاسخ

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از شما بابت توضیحات دوره
  چطوری میتونم در این دوره ثبت نام کنم؟

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۰۷-۰۲ در ۱۲:۴۲ - پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   فرم بالای صفحه را تکمیل بفرمایید از طرف موسسه با شما تماس خواهند گرفت.

 11. امین قاسمی اسفهلان ۱۴۰۲-۱۲-۰۲ در ۱۴:۲۰ - پاسخ

  دوره را چجوری میتونم تهیه کنم و ببینم؟

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۱۲-۰۳ در ۱۱:۲۷ - پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   لطفا با موسسه توسعه ارتباط بگیرید. تلفن های تماس: 91302070-021 و 86741-021

 12. محسن رجبی ۱۴۰۲-۱۲-۰۷ در ۱۱:۵۶ - پاسخ

  عجییه که تو سایتتون یه تلفن برای تماس نیست

  • امیر ایمن پور ۱۴۰۲-۱۲-۱۵ در ۱۵:۳۹ - پاسخ

   سلام و وقت بخیر در مواقع فوری با شماره 09201223615 ارتباط حاصل بفرمایید.

درج دیدگاه